Четверг, 02.12.2021, 06:19

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Из какой Вы страны?
Всего ответов: 85


Главная » Статьи » Тексты песен » Nekade Vo Nokta (1999)

После дожд доаѓа сонце

Ко икона во собата ми стоиш
Те милувам со очи вљубени
А солзите кој може да ги брои
Би долетал да можам да те спасам

Во мислите сме толку блиску ние
А вечерва сме толку далеку
Дај, господе брзо се да мине
Од спомени кај мене да се скриеш

Некаде во нокта таа писмо пишува
И во мисли со мене се љуби
Упорно кај неа цела нок се јавувам
Гласот мој ко воздишка се губи

Не заспивам и за тебе се молам
Радиото е мојот пријател
А вестите се повеќе ме болат
Се прашувам зар мора да е вака

А секогаш по дождот иде сонце
Посакувам јас средба со тебе
Но што можам со ова срце мое
Да чекам и до бескрај да те сакам

Категория: Nekade Vo Nokta (1999) | Добавил: Indgi (28.11.2008)
Просмотров: 435
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter