Воскресенье, 24.10.2021, 23:23

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Были ли Вы в Крушево?
Всего ответов: 59


Главная » Статьи » Тексты песен » Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002)

В категории материалов: 9
Показано материалов: 1-9

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

Ми запиша и Бог на дланкиве
да бидеш свето место за мене,
од тоа место до мојот сон
ме дели желба тешка еден сон.
А денот не е ден ни мракот ноќ
и без тебе не чувствувам моќ,
од твојот образ до мојот сон
не` дели солза тешка еден тон.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 361 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Моја си замка, паднав и спијам,
сите си мислат дека се кријам,
нема да пројде само од себе,
се` ме боли после тебе.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 458 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Кој магија ли црна прати
љубовта моја да ја скрати?
Од бела змија отров зема,
па болна легна, лек ти нема.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 391 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Come hold me tight
let your body sway right next to mine.
Love me tonight
let me find a way to make it right.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 372 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Јасно е во ноќва
кому ѕвонат ѕвона
и со кој спиеш ти
на Рузвелтова три.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 407 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Дај, разбуди се, го нема сонот на вљубените
и оди си, ти чувам место во спомените,
но некогаш тргни низ времето и просторот
и дојди на место на злосторот.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 358 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Е, е, еве деветта веќе поминав, чека и десетта
и добро, е таа лименка
душа ми милува исто ко девојка.
О, Боже.

Црвени, зелени, жолти,
ма немаат ништо против,
секоја моја ќе биде,
еј, ноќва стварно ми иде.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 432 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Тој поглед се` ми значи,
ќе ти дарам топла душа,
твоето срце лед што зрачи
ќе се стопи, ќе ме слуша.
И би дарил вишни неба,
дај ми место покрај себе,
ти си сонот што ми треба,
никој не е како тебе.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 437 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Немаш ни благодарам
зашто се трудев да те сфатам,
да те љубам, да те вратам.
Немаш ни благодарам
ниту, пак, надеж да ми дадеш
и пак срце да ми крадеш.
Немаш ни благодарам,
си одиш ти, а надвор лие,
око тажно солза крие.
Немаш ни благодарам,
немаш ни благодарам.
Насмевка немаш, се` ми земаш,
сега знам ти срце немаш.
Немаш ни благодарам
се` што ти дадов се` ми зема,
што те немам што ме немаш.
Немаш ни благодарам
зошто е крај, крај на чинот,
пепел само во каминот.
Немаш ни благодарам.

Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Просмотров: 391 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter