Четверг, 02.12.2021, 05:30

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Были ли Вы в Крушево?
Всего ответов: 59


Главная » Статьи » Тексты песен » Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002)

Јасно е во ноќва

Најтежок чекор до сега
е следново скалило
што веќе добро го знам.
Повторно таму ме чека
тој лажен погледи и
таа грешна насмевка пак.

Бар гризни ги тие усни
за мене доволно е
дека ти значев да знам.
Нашата љубов е рана
за која јас немам јас лек
и веќе

Јасно е во ноќва
кому ѕвонат ѕвона
и со кој спиеш ти
на Рузвелтова три.

А таа последна скала
се качува лесно, да,
но срцево не сака.
Повторно таму ме чека
последен миг со неа
и сам останувам јас.

Не држи го за рака
бар додека тука сум,
дека ти значев да знам.
Да вратам ништо јас немам,
овој пат крајот го гледам веќе.

Јасно е во ноќва
кому ѕвонат ѕвона
и со кој спиеш ти
на Рузвелтова три.

Најтежок чекор до сега
е следново скалило
што веќе добро го знам.

Категория: Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Добавил: Indgi (25.01.2009)
Просмотров: 411
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика



    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter