Воскресенье, 24.10.2021, 23:21

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Ваш любимый альбом Тоше
Всего ответов: 93


Главная » Статьи » Тексты песен » Den Za Nas (2004)

В категории материалов: 16
Показано материалов: 1-16

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

Барам сјај во тие очи,
само тага таму чува,
еден живот, многу тајни,
а на образ солза сува.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 377 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Крила дај, ѕвездо, јас да летнам,
на нејно пенџере да слетам
и во ноќта нежно да ја допрам
мојта љубена.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 339 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Još su ti usne umorne
i sve što kažeš znam da nije,
još su ti suve cipele,
napolju znam da kiša lije,
još su ti vreli obrazi,
u oku sjaj ne prolazi,
još ti na licu piše čija si,
samo moja nisi.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 539 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Има ли ден за нас,
да откријам дека сум жив,
да фрлам превез од страв и страст,
да потпишам дека сум крив?
Има ли бар еден ден за нас,
да откријам дека сум жив,
да фрлам превез од страв и страст,
да потпишам дека сум крив?
Прозбори!

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 389 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Ме сакаш ти со зборови,
ама туѓа си со години.
Што сум ти, ајде сега кажи ми?!

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 367 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Лејди, имаш очи ѕвезди,
остани бар ноќва,
заспиј ми во прегратки.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 412 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Nikada ti neću pjesmu napisati,
njoj sam sve pjesme svoje ispjevao.
Nikada u meni sreću nećeš naći,
drugoj sam dušu darovao odavno.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 397 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Заспивам само да бидам со тебе,
макар на сон да сум твој,
но сонувам како ти со друг чекориш,
со непознат поглед минуваш.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 369 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Ангел си ти, јас пеам за тебе,
ангел си ти, те чувам во себе,
ангел си ти кој само за мене
може да запре и време.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 389 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Life is a book and you gotta read it,
Life is a story and you gotta tell it,
Life is a song and you gotta sing it,
You’ve got to know how to live it.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 388 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Далеку од мене, далеку од тебе
љубовта се сокрила,
длабоко во мене веќе долго време
ти си само утеха,
бран од силен гнев во мене удира.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 377 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Еј, синоока, еј, босонога
кој сон го сонуваш?

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 379 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Го лажам секој нов рефрен,
ќе бидеш моја некој ден,
а зошто љубовта се губи
како капка лош парфем?
Го лажам секој нов рефрен,
ќе бидам посилен од се,
а штом те здогледам со друг
јас губам свест.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 338 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Гори мојто срце в ноќва студена,
сал за тебе збори, прости,
кој што љуби душо може и да погреши.

Ех, да можам ноќва би ја дал вселената
повторно од твојте усни да се опијам,
на гради да ти заспијам.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 367 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Ние парче од Европа сме,
од вистината не бегајте,
топли прегратки раширете,
покрив од срца издлабете!

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 362 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Како ѕвезден прав ти негде исчезна,
те молев немој да ме оставаш сам
од сонот да се разбудам.
Не, не, не, не.

Den Za Nas (2004) | Просмотров: 341 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter