Понедельник, 25.10.2021, 00:34

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Видели ли Вы Тоше в живую?
Всего ответов: 98


Главная » Статьи » Тексты песен » Nekade Vo Nokta (1999)

В категории материалов: 11
Показано материалов: 1-11

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

Твоите бакнежи на моите бели кошули
цела ноќ ми будат спомени.
Две недели разделени и осамени,
зар некој може да те замени?

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 417 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Ех, да сум злато,
на гради да ти заспивам,
од тага да се скријам.
Ех, да сум вино,
на усни да ти заиграм,
од тебе да се опијам

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 326 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Го молам ноќва небото да ми те врати,
до твоето срце студено поздрав да испрати,
нема што не би направил за да те видам,
душава плаче за тебе, каде да отидам?
Те љубам...

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 412 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Скрши ме со усни,
ноќва стопи ме во себе.
Скрши ме со усни,
се` што сакам си ти.
Скрши ме со усни
и ајде носи ме со тебе
далеку од сите погледи

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 399 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Некаде во нокта таа писмо пишува
И во мисли со мене се љуби
Упорно кај неа цела нок се јавувам
Гласот мој ко воздишка се губи

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 426 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

И руски рулет би играл за тебе,
и живот би дал само да посакаш ти.
За момент ме запали ко да сум динамит,
остави се` и дојди и сакај ме

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 435 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Сакам за друга да патам
сакам и тебе да те вратам
пушти ме од љубов да умрам
и да пијам и да губам
пушти ме...

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 407 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Остани до крај, чекај го
денот нов што се буди,
љуби ме и знај ти си се`,
се` што сакам јас

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 396 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Побегни барем еден ден,
биди моја, нека запре се`.
Дај не мисли се.
Побегни, толку лесно е.
Зорите ќе ги чекаме
гушнати под ѕвездите

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 406 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Сонце во твоите руси коси,
ангел што љубов мене ми носи.
Ѕвезди се кријат во твоите очи,
злато мое одамна чекам да пристигнеш ти

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 426 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Усни на усни, тивка музика,
раце во коси, колку си убава.
Очи во очи, рај во душата,
срце во срце, сакај ме најмила

Nekade Vo Nokta (1999) | Просмотров: 428 | Добавил: Indgi | Дата: 28.11.2008 | Комментарии (0)

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter