Воскресенье, 24.10.2021, 23:04

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Из какой Вы страны?
Всего ответов: 85


Главная » Статьи » Тексты песен » Igri bez Granici (2007)

В категории материалов: 9
Показано материалов: 1-9

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

Во мене душа остана
да можам да преживеам,
со дел од себе постојам,
во срцево умирам.

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 422 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Никој како тебе не бакнува
за тоа си родена,
не знам дал` ќе успеам
да простам се` и да заборавам.

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 320 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Боже, не ми треба ништо друго
дур сум жив под ова небо,
топла постела и очи што ги знам.
Боже, ангели од небо прати,
таа нема да се врати.
Чувај ја од зло, таа нема никој свој.

Нема никој свој,
Боже, чувај ја од зло

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 538 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Не е месечината во ноќва што ми свети,
светат очи љубов преполни.
Не е месечината во ноќва што ме опи,
пијам усни меки и заводливи.

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 358 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

А мојот живот - игри без граници,
уморна приказна, скинати страници,
празни неиспишани.
А мојот живот е вечно паѓање,
се` да се собере пораз ќе остане,
навики стари во мене.
Тоа и ќе остане

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 452 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Среќна ли си ти сега кога носиш злато
или несреќна што на мое место
туѓи дланки треперат? Тоа срце кому припаѓа?

Среќна ли си ти далеку од мене мила
или спомени гребат како груба свила?
Дали најде мир таму кај што од мене се скри?

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 427 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Верувај, ништо намерно,
не сакав да ни се случи најлошо.
Гордоста не` донесе до дно.
Можам да не те сакам,
не и да заборавам,
а за тоа ти си ми должна до крај

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 365 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Јас не сум виновен,
ти ми требаш како добар ден
и после се` да сме сами под ѕвездите.
На чекор од тебе, а никако до тебе,
јас не сум виновен што ти си ми се`.

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 363 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Што е тоа во луѓето тажно
што живеат во животи туѓи?
Кој во моето минато плови
сосем мирно и без да се срами?

Igri bez Granici (2007) | Просмотров: 363 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter