Воскресенье, 24.10.2021, 23:17

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Были ли Вы в Крушево?
Всего ответов: 59


Главная » Статьи » Тексты песен » Po tebe (2005)

В категории материалов: 14
Показано материалов: 1-14

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

По тебе кај што газиш мојот поглед бакнува,
мојто срце стапки ти одбројува,
гори надеж ден да дојде,
твојот чекор кон мене да појде.

По тебе...

Po tebe (2005) | Просмотров: 416 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Šta sam to stvorio?
Za šta se borio?
Da njemu bolja vratiš se,
on je to čekao ni hvala nije rekao.
Šta sam to stvorio?
Za šta se borio?
Za poljubac i laku noć
i da pamtim bez sna tu našu zadnju noć

Po tebe (2005) | Просмотров: 323 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Рани на усните,
но не се од мене,
а срце по тебе
во гради ме гребе,
ќе издржам.
Солзи во очите,
со друг во ноќите,
а мене ме лажеш
и што и да кажеш
ќе преболам.

Po tebe (2005) | Просмотров: 356 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Усни да ти бакнувам,
нежно да те прегрнам,
да ти признам, љубена,
дека си ми се`.
Срце не се лекува,
ќе те сакам довека,
ниедно сеќавање немам без тебе.

Po tebe (2005) | Просмотров: 405 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Срцата полни, а утрото ѕвони
со љубовен звук, еден за друг
и како празник секој почнуваше ден,
бакнежи, прегратки, очи насмеани.
Помниш ли се` што имавме?
Премногу среќа за да ни потрае.

Po tebe (2005) | Просмотров: 296 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Не можам од тебе да оздравам,
сета љубов дур сум жив
на тебе ја потрошив.
Светот мој минус тебе во него,
она што ќе остане, малку е.

Po tebe (2005) | Просмотров: 375 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Лошо ти стои за се`.
Да се правдаш, а чекаш да си со него,
ти завидувам што не ти прилега
да бришеш солзи со ракав
и плачеш за крај,
а и таква си убава, знај.

Po tebe (2005) | Просмотров: 359 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Кој ли ти гризе образи,
чиј ли траг на вратот криеш,
како по него можеш ти
до мене да си и мирно спиеш?
Кому ли си се ветила,
се` што ми зема кај го даде?
Мила, за колку ли ме продаде?

Po tebe (2005) | Просмотров: 314 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Полско цвеќе млад нека ме покрие,
душа нек ми љубат облаци кога неќеш ти.
Камо среќа да ми згаснат очиве
ако врз тебе се послани туѓи бакнежи.

Po tebe (2005) | Просмотров: 424 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Дај, дај ми свои усни да ги љубам
нај, нај, се` до зори злато мое,
рај, рај е покрај тебе штом те сакам
знај, знај се` ми годи безмерно.
Дај, дај ми свои крила јас да летнам
нај, нај, се` до зори злато мое
рај, рај, во твојте очи ѕвезди бројам
крај, крај не ќе дојде никогаш.

Po tebe (2005) | Просмотров: 457 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

За овој свет
еден и единствен
треба се` да сториме,
само тој го имаме.
За овој свет
кој ни е единствен
и со детска насмевка
треба да се бориме
за овој свет.

Po tebe (2005) | Просмотров: 372 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Lagala nas mala, prešla ko budale,
igrala je igru, sa njom nema šale.
Još i danas laže da sam bio prvi,
igrala je igru, to joj je u krvi.

Po tebe (2005) | Просмотров: 335 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

This world is one,
we don’t have another one,
this is only place to be,
all the people have to see.

This world is one!

Po tebe (2005) | Просмотров: 312 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Krajnje vreme je da neku drugu zavolim,
krajnje vreme je da, da mi svane,
krajnje vreme je da stari kompas promenim,
krajnje vreme je da krenem dalje u novo svitanje.

Po tebe (2005) | Просмотров: 358 | Добавил: Indgi | Дата: 25.01.2009 | Комментарии (0)

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter