Четверг, 02.12.2021, 05:52

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Видели ли Вы Тоше в живую?
Всего ответов: 98


Главная » Статьи » Тексты песен » Po tebe (2005)

За овој свет
Ќе чуеш глас понекогаш
деца страдале, о, Боже, не!
На вести слушам повторно
во светот негде нова војна,
ново насилство.

Ни треба мирен сон,
ни треба невиност,
да нема страв и солзи,
сето зло да исчезне,
да нема тажен ден за нас.

За овој свет
еден и единствен
треба се` да сториме,
само тој го имаме.
За овој свет
кој ни е единствен
и со детска насмевка
треба да се бориме
за овој свет.

Во срцата не` допира
за трошка љубов секој миг
по една молитва.
Децата се невини,
да учиме од нив
за вербата и надежта.
Нам ни треба да е жив
сонот што го храни нив за спас.

За овој свет
еден и единствен
треба се` да сториме,
само тој го имаме.
За овој свет
кој ни е единствен
и со детска насмевка
треба да се бориме
за овој свет.

Нема страв, нема глад,
да нема грижи за никого.

За овој свет
еден и единствен
треба се` да сториме,
само тој го имаме.
За овој свет
кој ни е единствен
и со детска насмевка
треба да се бориме
за овој свет.
Категория: Po tebe (2005) | Добавил: Indgi (25.01.2009)
Просмотров: 382
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter