Воскресенье, 24.10.2021, 23:26

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Видели ли Вы Тоше в живую?
Всего ответов: 98


Главная » Статьи » Тексты песен » Sinot Božji (2000)

В категории материалов: 9
Показано материалов: 1-9

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
Господ е вечен, вечна си ти,
за мене друга не постои,
никој ко мене не може толку,
толку силно да те сака.
Sinot Božji (2000) | Просмотров: 406 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Ти си немир што ме тера
да се премислам,
да верувам во љубовта,
да научам да простам
зошто секој простува
и барем еднаш се покајува.
Ех, да најдеш некој повод или причина
на полноќ да ме разбудиш,
ќе откриеш во очи дека било вистина
штом велат дека пак не заљубив

Sinot Božji (2000) | Просмотров: 362 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Во ноќна игра ти ми пееш,
(је, је, је)
малку треба да ме запалиш.
О, дали знаеш да се љубиш?
(је, је, је)
Барем вечерва биди слободна,
што ќе посакаш се` ќе направам, љубена

Sinot Božji (2000) | Просмотров: 419 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Во коси да ти спијам,
без престан да те љубам,
од твојот нежен допир да излудам.
Во коси да ти спијам,
во зора да те будам,
за тебе ако треба се` да изгубам
Sinot Božji (2000) | Просмотров: 345 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Иконо моја, за душа рај ми беше само ти,
но небото те скри.
О, колку боли, но казна моја ти си,
мило мое, казна си моја ти.

Sinot Božji (2000) | Просмотров: 403 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Излажи ме уште еднаш кажи дека не ми требаш да не бидам твое минато
заведи ме уште еднаш кога веќе срце немаш
и каменот ми е потопол од него

Sinot Božji (2000) | Просмотров: 396 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Илузија во мисла видена,
на сон создадена, за мене чувана,
самовила во бело ми доаѓаш пак ко магија,
ти ѕвезда скитница во магли скриена
за мене избрана, ко илузија си ти.

Sinot Božji (2000) | Просмотров: 387 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Солзи прават златен прстен,
мојот проштален дар,
да те чува дури патуваш,
место мене да те допира

Sinot Božji (2000) | Просмотров: 359 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Дојдов пак, тајно моја,
ѕвезда праќам да те повика.
Ништо не е сменето,
шушка молика.
Темно е, тајно моја,
а во душа светат фенери.
Се` што имав заложив
да ти пеам под пенџери

Sinot Božji (2000) | Просмотров: 351 | Добавил: Indgi | Дата: 23.01.2009 | Комментарии (0)

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter