Четверг, 02.12.2021, 06:29

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Были ли Вы в Крушево?
Всего ответов: 59


Главная » Статьи » Тексты песен » Sinot Božji (2000)

Синот божји
Ти си ми се` што имам во овој час,
кон тебе саноќ некој ме води глас,
мојот поглед жедно очи ти пие,
златен ангел во нив сонот го крие.

Штом сонот ќе го сретнеш ќе дознаеш,
во него ноќва ќе ме препознаеш.
Тогаш Синот божји ќе се роди,
до мене низ сонот да те води.

Господ е вечен, вечна си ти,
за мене друга не постои,
никој ко мене не може толку,
толку силно да те сака.

Те љубам се` до солзи, те сонувам,
во бурите од страсти потонувам.
Гласот божји еве пак се гласи,
сонот верно чека да ме спаси.

Господ е вечен, вечна си ти,
за мене друга не постои,
никој ко мене не може толку
да те сака.

(Господ е еден, а срца две,
моево срце е за тебе)
Тоа без компас кон тебе броди,
него ноќва сонот ќе го води.

Сонот ноќва него ќе го води.
Категория: Sinot Božji (2000) | Добавил: Indgi (23.01.2009)
Просмотров: 410
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter