Четверг, 02.12.2021, 05:26

Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Меню сайта

Форма входа

Наш опрос

Были ли Вы в Крушево?
Всего ответов: 59


Главная » Статьи » Тексты песен » Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002)

Студена

Во овој шарен ред од солитери
студот по тебе се мери,
сите велат, ти си ледена.
А тебе секогаш те гледам сама
шеќерче во вид на дама,
баш си слатка, но и студена.
И гледам секој жив по тебе само се крсти
и баш би сакал да те допре со прсти.

Јас не сум тип за авантури,
ти ги раѓаш мојте бури,
за мене ти знам си медена.
А јас сум само тој што на тебе се пали
и јас сум тој што во глава ти фали.

Тој поглед се` ми значи,
ќе ти дарам топла душа,
твоето срце лед што зрачи
ќе се стопи, ќе ме слуша.
И би дарил вишни неба,
дај ми место покрај себе,
ти си сонот што ми треба,
никој не е како тебе.

И ледена и медена, се правиш своја,
но вечерва ќе посакаш да бидеш моја.
И ледена и медена и каква да си
верувај ми, ќе нема кој, кој да те спаси.

Во овој шарен ред од солитери
студот по тебе се мери,
сите велат, ти си ледена.
А тебе секогаш те гледам сама
шеќерче во вид на дама,
баш си слатка, но и студена.
И гледам секој жив по тебе само се крсти
и баш би сакал да те допре со прсти.

Тој поглед се` ми значи,
ќе ти дарам топла душа,
твоето срце лед што зрачи
ќе се стопи, ќе ме слуша.
И би дарил вишни неба,
дај ми место покрај себе,
ти си сонот што ми треба,
никој не е како тебе.

И ледена и медена, се правиш своја,
но, вечерва ќе посакаш да бидеш моја.
И ледена и медена и каква да си
верувај ми, ќе нема кој, кој да те спаси.
А јас сум тој што на тебе се пали
и јас сум тој што во глава ти фали.

Тој поглед се` ми значи,
ќе ти дарам топла душа,
твоето срце лед што зрачи
ќе се стопи, ќе ме слуша.
И би дарил вишни неба,
дај ми место покрај себе,
ти си сонот што ми треба,
никој не е како тебе.

И ледена и медена, се правиш своја,
но, вечерва ќе посакаш да бидеш моја.
И ледена и медена и каква да си
верувај ми, ќе нема кој, кој да те спаси.

Категория: Ako Me Pogledneš Vo Oči (2002) | Добавил: Indgi (25.01.2009)
Просмотров: 443
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск

Рассказать о нас

Полезные ссылки

  • Англоязычный сайт памяти Тоше

  • Статистика    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Flag Counter